Skip to content

Juhtkoera taotlemine

Juhtkoera saab taodelda isik, kellel on  Sotsiaalkindlustusameti ekspertarsti hinnangu alusel määratud raske või sügav nägemispuue.

Juhtkoera saamiseks tuleb pöörduda meie poole, MTÜ Pane oma meeled proovile, kirjutades juhtkoera teenuse koordinaatorile Christel Sogenbitsile christel@pomp.ee või helistades telefonile +372 58 440 521.

Kui oled ühendust võtnud ning avaldanud soovi saada endale koolitatud juhtkoer, siis lepitakse kokku kohtumine juhtkoera treeneri ja juhtkoera kasutajaga, kes räägivad Sinuga elust -olust juhtkoeraga. Kindlasti küsivad nad Sinu liikumisharjumuste, tugivõrgustiku ja mitmete muude asjade kohta. Vestlus on sõbralik ja heatahtlik, ikka selleks, et kõikidel osapooltel oleks ühtne arusaam, mis ja kuidas edasi saama hakkab.

Kui juhtkoera treener on kindel, et oled juhtkoera saamiseks valmis, täidab ta ära kinnituskirja, mille ta saadab digiallkirjastatult juhtkoera soovijale.

Seejärel täidab juhtkoera soovija ära taotluse, mis tuleb saata koos treeneri poolse kinnituskirjaga Sotsiaalkindlustusametile info@sotsiaalkindlustusamet.ee.
Dokumendid saab esitada ka Sotsiaalkindlustusameti iseteeninduse kaudu või Sotsiaalkindlustusameti klienditeeninduses kohapeal.

Sotsiaalkindlustusamet vastab juhtkoera taotleja avaldusele 30 tööpäeva jooksul. Vastus saadetakse e-posti teel või tavapostiga. Sotsiaalkindlustusameti vastus taotlusele tuleb edastada MTÜ Pane oma meeled proovile juhtkoera teenuse koordinaatorile Christel Sogenbitsile christel@pomp.ee.
Kõik juhtkoera taotlemist puudutavad dokumendid leiad Dokumendid lehelt.

Kogu protsessi vältel hoiab koordinaator juhtkoera taotlejat  arengutega kursis, kui taotleja on avaldanud selleks soovi. Vägagi tervitatav on, kui inimene tunneb aeg-ajalt ka ise omal algatusel huvi, millised on vahepealsed arengud olnud – kas sobiv koer on leitud, kuidas kutsikas kasvab ja areneb, kuidas edeneb treeningprotsess, millal võiks alustada kokkuõpet jms. Juhtkoera kasvatamine ja koolitamine kestab orienteeruvalt kaks aastat.
Tervitatud on kõigi endiste, praeguste ja tulevaste juhtkoera kasutajate kaasalöömine ja -rääkimine ühingu tegevuses juhtkoerte vallas.